kmapic

NFT

You can get the photos of this collection as NFT from Opensea Market

Click on the link below to buy

Click Here

شما میتوانید برای خرید عکس ها به صورت (NFT) از کادر بالا استفاده کنید

كارخانه نوآوری مشهد در سال ۱۳۹۷ طی تفاهم نامه‌ای سه جانبه بین شهرداری مشهد (دکتر محمدرضا کلایی) و معاونت علمی ریاست جمهوری (دکتر سورنا ستاری) و همچنین با همکاری شتابدهنده فردوسی، پایه ریزی شد. این کارخانه با هدف دریافت ایده ها، نوآوری ها و خلاقیت های افراد مستعد و توانمند در استان خراسان و بخصوص شمال شرق کشور شکل اجرایی گرفت و مراحل راه اندازی آن آغاز شد.

طبق تفاهم نامه، شهرداری مشهد به عنوان طرف اول، وظیفه تهیه زیرساخت‌هایی مانند: فضای مناسب، دریافت مجوزهای لازم و تقبل بخشی از هزینه ساخت و ساز را بر عهده دارد. شتابدهنده فردوسی که طرف دوم این تفاهم نامه می‌باشد، وظایفی مانند: طراحی و پیاده سازی محتوایی، در هم افزایی و کنار هم قرار دادن زیست بوم شرق کشور در این بستر و طراحی مدل‌ها و فرآیندهای این مجموعه را عهده دار است. کارخانه نوآوری در شهر مقدس مشهد، پس از گذشت بیش از یک سال از شروع پروژه عمرانی، در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

کارخانه نوشابه سازی قدیم (کوکا) شهر مشهد، که زمانی یکی از مشکلات بافت شهری محسوب می‌شد، امروزه با طراحی کارخانه نوآوری، تبدیل به مکانی برای بال و پر گرفتن ایده‌های نوین شده است. این فضا که با وسعت زیادی طراحی شده است، علاوه بر کاربری کارخانه نوآوری، به عنوان فضای سبز و پارک محلی برای ساکنین محله کوثر، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختمان این بنا بر روی اسکلت قدیمی کارخانه نوشابه سازی سابق قرار گرفته است و البته اقدامات لازم جهت مستحکم سازی بنا لحاظ شده است.

فضای اطراف سالن های اداری و کاری به پاتوقی برای جوانان برای تفریحاتی مانند اسکیت سواری بدل شده
همچنین محیط بصری جذابی برای عکاسی به خصوص عکاسی پرتره داره

این مجموعه در سه راه کوکا سابق یا بعد از میدان کوثر، روبروی کوثر ۲۹ است. همچنین اگر بخواهید از سمت هاشمیه وارد شوید، باید هاشمیه ۲۶ وارد شوید و انتهای آن کارخانه نوآوری را مشاهده خواهید کرد. همچنین از طرف خیابان پیروزی (میدان حر) نیز می توانید وارد بلوار صارمی شده و از میدان کوثر خروجی سمت چپ را وارد شوید.نعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.